+90 534 963 57 33
Para Birimi Seçimi
  • Puly%20Caff%20Toz%20900%20Gr
Puly Caff Toz 900 Gr
Ürün Kodu : PC-9001         Yorumlar (0)        Yorum Ekle
Marka :  PULYCAFF

Puly Caff Toz 900 Gr

Kişisel (Ev Tipi) veya Endüstriyel tip espresso makinelerinin periyodik temizliklerinde uygulanan temizleyicidir. NSF onaylı (insan sağlığına ve metal alaşıma zarar vermiyor) Puly Caff ile espresso makinesinde meydana gelen yağları, espresso parçacıklarını (telve) ve kireç ile kirli kokuları giderebilir ve uzun ömürlü kalmasını sağlar. Günde 10 dakikanızı espresso makinesi temizliğine ayırarak, makinanın ömrünü 2-3 katına arttırabilir, bununla birlikte her gün aynı kalitede Kahve yapabilirsiniz (temiz olmayan makinelerden çıkan Espresso’ların tadı acılaşır).
Espresso makinenizin periyodik bakımları esnasında, grup başları kahve yollarını temizlemek amacı ile kullanılır. Kullanım sıklığınıza ve kahve makinenizin ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, ortalama 10/15 gr Puly Caff temizleme tozu ile her bir grup başı temizlenir ve durulanır. 
Puly Caff  sayesinde Kahveciniz.com dan % 100  organik olan   kısa süre içerisinde kahve makinenizde kalan tüm atıkları temizleyerek sağlıklı şekilde kahve içmeye devam edebilirsiniz .

Grup temizliği;
– 1 Grup başı kullanılacaktır.
– Kaşığın içerisindeki sepet çıkartılacak ve içine kör tapa takılacaktır.
– Artık su geçirmeyen Porta Filtrenizin içerisine 1 tatlı kaşığı Puly Caff deterjanı koyulacaktır.
– Kaşığınızı Kahve makinenizin grubuna yerleştiriniz.
– Espresso Makineniz yarı otomatik ise sürekli akış düğmesine, manuel ise akış butonuna basınız ve tazyikli suyun gruplardan porta filtrenin içerisine akmasını sağlayınız.
– Fazla olmasa da, kaşığın ve grubun kenarlarından Puly Caff’lı su sızabilir, normaldir.
– 4 saniye akış butonu basılı tutulduktan sonrasında yeniden aynı butona basarak bu akışı bitirin. Bu sırada akış tepsinize makine içerisinde bulunan grup tahliye borusundan deterjanlı su akacaktır.
–Tekrar 4 saniye akış butonuna basarak suyun kaşığa girmesini sağlayınız ve bu işlemi toplamda 3 kez tekrarlayın.
– Şimdi Porta Filtreyi çıkartınız ve akış düğmesine basıp 20 saniye suyu akıtınız (içinde Puly Caff kalmaması için meydana getirilen bir işlem).
– Her grup için yukarıdaki işlemleri tekrarlayınız.
Porta Filtre Temizliği:
– Porta Filtrelerin süzgeçlerini sökünüz.
– Bir kap içerisinde 1 litrelik sıcak suyun içine 3 çay kaşığı Puly Caff ekleyip içinde tozun çözülmesini bekleyiniz.
– -Şimdi Porta Filtrelerin metal kısımları (kaşık yüzeyleri) Puly Caff`lı sıcak suyun içinde, tutma yerlerinin (kauçuk, plastik ya da ahşap) suya değmeyecek şekilde diklemesine kaba sokunuz.
– İster yarım saat, isterseniz ertesi günü iş başlangıcına kadar kaşıkları suyun içinde tutabilirsiniz.
– Artık rahatlıkla porta filtre içini ister süngerin sert (çizen) kısmıyla, isterseniz telli sünger ile temizleyebilirsiniz.
Buhar çubuğu Temizliği:
– 350 ml pitcher’larınızın içerisine 2/3 kadar sıcak su koyunuz, içine 1 tatlı kaşığı Puly Caff ilave edip karıştırınız.
– Pulycaff`ı çözünmüş solüsyonu espresso makinesi tepsisine koyuyoruz ve buhar çubuğunu bu solüsyonun içerisine daldırıyoruz. Minimum 5dakikaya da ertesi günü iş başlangıcına kadar bekletebilirsiniz. Arkasından “çizmeyen” bir bez ile buğu çubuğunu temizliyoruz ve buharını 5 saniyeliğine açıyoruz (içindeki deterjanı atması için).
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Taksit seçenekleri için Üye Girişi Yapmalısınız.
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.